Στο πολύ όμορφο προαύλιο του σχολείο μας, την Πέμπτη 9 Ιουνίου πραγματοποιήθηκαν αθλητικές δραστηριότητες που κράτησαν αυξημένο το ενδιαφέρον τόσο των μικρών μαθητών του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού, όσο και των γονιών τους. Τα παιδιά μαζί με τους μπαμπάδες ή τις μαμάδες (ή ακόμα και τις γιαγιάδες), διασκέδασαν ακόμα περισσότερο με τη συμμετοχή τους στα παιχνίδια. Συντονιστές του προγράμματος υπήρξαν ο δάσκαλος της Φυσικής Αγωγής κ. Γιώργος Σούλιος και η υπεύθυνη του Νηπιαγωγείου κ. Σουμέλα Μιχαηλίδου. Στόχος αυτών των δραστηριοτήτων δεν ήταν η ανάδειξη ενός νικητή, αλλά η παρακίνηση των μαθητών για την ενασχόληση με τον αθλητισμό και τη δια βίου άσκηση. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά για την ευγενή άμιλλα, την ομαδικότητα, το αθλητικό πνεύμα που επέδειξαν, καθώς και για την άψογη συμπεριφορά τους.

Η δασκάλα

Μαρία Πετίδου