Τη Δευτέρα 13 Μαΐου 2019, οι Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεις του Δ.Σ. Νεστορίου επισκεφθήκαμε το Γυμνάσιο Νεστορίου, στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης, στο Γυμνάσιο. Η κ. Κούζαρη Φωτεινή, Γυμνασιάρχης του Γυμνασίου Νεστορίου άπλετα φιλόξενη μας ξενάγησε στους διάφορους χώρους. Υπενθυμίζουμε ότι στο ίδιο κτήριο συστεγάζονται το Γυμνάσιο και το Λύκειο Νεστορίου. Εντύπωση προκάλεσαν η καθαριότητα αλλά και η καλαισθησία των χώρων. Προπάντων όμως ο χώρος του γυμναστηρίου, άλλωστε οι καιρικές συνθήκες της περιοχής επιβάλλουν την ύπαρξή του, ο χώρος της αίθουσας φυσικής και πειραμάτων, η αίθουσα βιβλιοθήκης με τα εκατοντάδες βιβλία και βέβαια το θερμοκήπιο όπου ο καθηγητής μαθηματικών κ. Δ. Τσατσαρώνης διδάσκει βιωματικά τους μαθητές. Τους ευχαριστούμε θερμά.

Επίσκεψη στο Γυμνάσιο Νεστορίου